Naujienos

Rekomendacijos koronaviruso prevencijai

2020 02 27

Rekomendacijos koronaviruso prevencijai

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje  skelbia naujienas rekomendacijas ir kitą aktualią informaciją skirtą visiomenei ir sveikatos priežiūros specialistams :

http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/informacija-visuomenei

Daugiau informacijos dėl naujojo koronaviruso galima teirautis:

- Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 (pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų) – visą parą, visoje Lietuvoje, nemokamai;

- Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija  

tel. +370 618 79984   ir   +370 616 94562 (visą parą);

- elektroniniu paštu koronavirusas@sam.lt.

 

Dėl COVID-19 atvejų valdymo:

Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas numato pareigas susirgusiems asmenims. Jie privalo asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, atliekantiems šių ligų epidemiologinę priežiūrą pateikti teisingą informaciją apie užkrečiamosios ligos šaltinį arba užsikrėtimo aplinkybes, asmenis, su kuriais turėjo sąlytį (36 str.). Asmenys, pateikę ne visą nustatytą privalomą informaciją apie epidemiologinio registravimo objektus arba jos nepateikę ar pažeidę nustatytą šios informacijos perdavimo tvarką, atsako pagal įstatymus (4 str. 5 d.). Nevykdant šių teisėtų nurodymų gali būti taikoma administracinė atsakomybė pagal ANK 45 str. (užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų).