Naujienos

Kvietimas į priklausomybių seminarų ciklą

2018 10 24

Seminarų ciklas: „Priklausomybių baubai: įveikti negalima gyventi?“

 Fondas „Frida“ skelbia iššūkį – 4 jungtinių seminarų ciklą apie priklausomybes! Jų metu su visais susirūpinusiais savo ir artimųjų fizine bei emocine sveikata kalbėsime bei praktiniais užsiėmimais bandysime "pasimatuoti" - alkoholizmą, ko-alkoholizmą, narkomaniją, lošimų, kompiuterio, socialinių tinklų priklausomybes. Sužinosite, kada meilė yra priklausomybė, atpažinsite smurto ženklus santykiuose, kaip žaloja/veikia suaugusių alkoholikų vaikų ar vaikų iš disfunkcinių šeimų mechanizmas. Seminarai skirti specialistams (pedagogams, medikams, socialiniams darbuotojams, socialinių darbuotojų padėjėjams), kuriems šios temos reikalingos darbe, tačiau kviečiame ir visus, kam, galbūt, neramu dėl savęs ar savo artimųjų ir norisi daugiau žinių. Pirmas seminaras - jau spalio 3 d. 14 val. Seminarai vyks trečiadieniais nuo 14.00 val. VŠĮ Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro 107 kabinete. Vieno jungtinio seminaro trukmė – 4 val. (5 ak. val. ), viso ciklo trukmė – 20 ak. val.

Pageidaujantiems išduodame pažymėjimus bei išrašome sąskaitas faktūras.

Siūlome 4 seminarų ciklą:

1. Spalio 3 d. Įvadinis seminaras:

1. "PRIKLAUSOMYBĖS. Apžvalga".

2. „Priklausomybė nuo cheminių medžiagų (alkoholis ir kiti svaigalai, kvaišalai)“

Supažindinsime jus su priklausomybių skirstymu į chemines ir nechemines (bei jų rūšis), sužinosite, kaip alkoholizmas/narkomanija (pa)veikia asmenybę; kodėl tai vadinama liga ir šeimos liga; nagrinėsime Jelineko kreivę ir Johari langą; susipažinsime su psichologinėmis elgesio priklausomybėmis; kartu ieškosime atsakymo į klausimą, ar yra išeitis ir kaip galima tapti nepriklausomu?

2. Spalio 17 d. Priklausomybės nuo kitų žmonių elgesio (netiesioginės)

1. „Ko-priklausomybė“ (vartoja tai mano artimas, o išsiblaivyti emociškai reikia man. Ar įmanoma?)

2. „Suaugę alkoholikų vaikai“ (ar įstengsime išmokti gyventi savo gyvenimus?)  

3. Spalio 24 d. Kitos priklausomybės

1. "Ne cheminės priklausomybės" (lošimo liūnas - priklausomybė, kuri kenkia ne kepenims, o piniginei).

2. "Naujausių laikų priklausomybės" (internetas, kompiuteriniai žaidimai, socialiniai tinklai ir kt.).

4. Spalio 31 d. „Santykių priklausomybės“

1. Toksiniai porų santykiai. Kas tai: aistra, meilė ar priklausomybė?

2. Tarp romantikos ir rizikos: galios žaidimai santykiuose (pirmųjų smurto ženklų atpažinimas, kaip atpažinti smurtą santykiuose bei vaduotis iš jo/teikti pagalbą nukentėjusiems asmenims).

Seminarų lektorės:

Eglė Gulbinovičienė, priklausomybės ligų konsultantė (sertifikatas Stefan Bator fondas, Varšuva);

Daiva Baranauskė, santykių konsultantė, socialinė darbuotoja (socialinio darbo magistras, specializacija – smurtas artimoje aplinkoje bei šeimos bei santykių krizės, 14 m. patirtis).

KAINOS

Įvadinio seminaro – 30 eurų. Kiekvieno jungtinio seminaro kaina atskirai – 30 eurų.

Pastaba: viso ciklo kaina – 120 eurų (mokestis su nuolaida - 110 eur, nuolaida taikoma, mokant iš anksto pavedimu)

Dalyvauti galima tiek visame cikle, tiek atskiruose jo seminaruose.

Dalyvavimo sąlygos :

BŪTINA išankstinė (iki spalio 1 d.) registracija į seminarus el. paštu registracija.frida@gmail.com (informacija 8 650 52858). Registruodamiesi nurodykite šią informaciją: vardas, pavardė, profesija, darbovietė (jei dalyvaujate ne kaip privatus asmuo), el. pašto adresas, telefonas, taip pat nurodyti reikia / nereikia sąskaitos faktūros. BŪTINAI nurodykite, į kurį seminarą ar ciklą registruojatės. Dalyvių skaičius ribotas.